Venemaa finantsjärelevalve kehtestas 41 riigi suhtes ka pangasanktsioonid, vahendab Venemaa massimeedia.
- Vene rublad Foto: Reuters/Scanpix
Venemaa pangad peavad viivitamatult teatama riigi finantsjärelevalvele tehingutest, mida teevad 41 sanktsioonide nimekirja kantud riigi kodanikud või firmad. Luubi all on USA, Kanada, Euroopa Liidu, Austraalia, Norra, Iraani, Süüria, Sudaani, Uus-Meremaa, Argentiina, Mehhiko, Šveitsi, Põhja-Korea ja Jamaika kodanike tehingud Venemaal.
Pangad peavad suhtuma sanktsioneeritud riikide residentide tegevusse kui "kahtlasesse", kirjutab Izvestija. Seaduse eiramise korral ähvardab panka litsentsist ilmajäämine.
41 finantssanktsioonidega riigi hulka jõudsid peamiselt need, kellega on Vene Föderatsioonil juba kehtiv vastastikune embargo ning riigid, kes ei võitle rahapesu, korruptsiooni ja narkokuritegevuse vastu või toetavad terrorismi.
Finantsjärelevalve lisatud selgituses on tabelis ära märgitud iga riigi puhul ka põhjus, miks sanktsioonid on kehtestatud. Suurema osa Euroopa Liidu riikide puhul (k.a. Eesti) on musta nimekirja sattumise põhjuseks kaks kategooriat: vastastikused sanktsioonid ja erimeetmed. Kuid Näiteks USA, Kanada, Belgia, Suurbritannia, Saksamaa, Hispaania, Luksemburgi, Hollandi, Portugali ja Tšehhi puhul oli märgitud ka kolmas kategooria, "narkootikumid", Taani ja Soome puhul oli kolmandaks selgituseks "korruptsioon".
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.